Ana içeriğe geç
Galatasaray

Galatasaray

Süper Lig #1 · 25 Puan
Son 5 Lig Formu:GGGGM
Kulüp Seç:
10. Hafta · Tamamlandı
0–4
1.40xG Dengesi3.60
Maçın Ana Hükmü

Galatasaray, deplasmanda ürettiği 3.60–1.40 xG üstünlüğünü skora (0–4) yansıtarak kazandı.

Penaltı Etkisi vs Akan Oyun

Akan Oyun (1.40 – 2.82 npxG) ile Penaltı Dahil (1.40 – 3.60 xG) Ayrımı

Maçtaki 1 penaltı kararı toplam beklentiyi yukarı çekti; akan oyun pozisyon kalitesi ayrı katmanda ölçüldü.

Akan Oyun (npxG)
Konyaspor1.40–2.82Galatasaray
Ceza Sahası İçi Şut
Konyaspor4–12Galatasaray
Net Gol Fırsatı
Konyaspor3–6Galatasaray
Beklenen Puan (xPts)
Konyaspor0.44–2.43Galatasaray
Poisson 1X2 & xPts Dağılımı
Gerçek: 0P – 3P
Konyaspor
KON Hak Edilen0.44 xPts
GS Hak Edilen2.43 xPts
Galatasaray
KON %11Beraberlik %12GS %77
KON Sapma: -0.44PGS Sapma: +0.57P

Önem Sırasına Göre 3 Temel Bulgu

3 Kanıtlı İddia
1Hücum Eğilimi (5v5)

Son beş maçta hücum üretimi geriledi

Galatasaray için son beş maçta maç başına xG 2.13; önceki beş maçta 3.41 (-1.28).

GalatasarayGalatasaray Son 5 Ort. xG2.13
3.41Galatasaray Önceki 5 Ort. xGGalatasaray
2Pozisyon Kalitesi

Daha çok şut, daha yüksek toplam üretim

Galatasaray maçı şutlarda 9–16, gol beklentisinde (xG) 1.40–3.60 ile tamamladı.

GalatasarayToplam şut
9 – 16
GalatasarayCeza sahası içi şut
4 – 12
GalatasarayNet gol pozisyonu
3 – 6
GalatasarayMaç sonu xG
1.40 – 3.60
3Kritik Kırılma Anı

Kritik bağlam: Maçta 1 penaltı kararı var

Galatasaray lehine 55. dakikada kullanılan penaltı toplam gol beklentisini yukarı çekti. Akan oyun şut kalitesi ayrı değerlendirilmeli.

GalatasarayPenaltı
55. dkGol
Galatasaray

GS Yüzdelik Dilim & Parmak İzi

91Hücum xG73Şut Kalitesi93Şut Hacmi80Skor Bitiricilik80Puan Ritmi44Savunma Direnci
Galatasaray
Hücum xG (5v5 Değişim)Son 5: 2.13 xG · Önceki 5: 3.41 xG
-1.28
Hücum xG2.13 xG
Şut Kalitesi0.12 xG/Ş
Şut Hacmi17.2 Şut
Skor Bitiricilik2.00 Gol
Puan Ritmi12 Puan
Savunma Direnci1.60 xGA
11. Hafta · Sıradaki Maça Bakış· 7 Kas 16:00
1Maç Öncesi Odak

Ev sahibinin şut üretimi ile rakibin verdiği şanslar

GalatasarayGalatasaray Son 5 xG Ort.2.13 xG/maç
1.24 xGA/maçAmed SK Son 5 xGA Ort.Amed SK
1Maç Öncesi Odak

Şut hacmi ve ceza sahası çevresi denemeleri

GalatasarayGalatasaray Son 5 şut Ort.17.2 şut/maç
16.8 şut/maçAmed SK Son 5 şut Ort.Amed SK

Ceza Sahası İçi ve Dışı Şut Topolojisi

Güven: %92
Konyaspor
Konyaspor9 Şut · 1.40 xG (1.40 npxG)
%44 İç Şut (4/9)
ALTIPAS & ALTIN BÖLGE3 Net FırsatCeza Sahası İçi: 4 Şut (%44)Ceza Sahası Dışı: 5 Şut (%56)
Şut Sonuç Dağılımı (9 Şut)Birim Kalite: 0.16 npxG/Şut
Gol: 0Kurtarış: 1Blok: 2Aut: 6
Galatasaray
Galatasaray16 Şut · 3.60 xG (2.82 npxG)
%75 İç Şut (12/16)
ALTIPAS & ALTIN BÖLGE6 Net FırsatCeza Sahası İçi: 12 Şut (%75)Ceza Sahası Dışı: 4 Şut (%25)
Şut Sonuç Dağılımı (16 Şut)Birim Kalite: 0.18 npxG/Şut
Gol: 4Kurtarış: 4Blok: 1Aut: 7
Birim Şut Kalitesi (npxG / Şut)KON 0.16 vs GS 0.19
Net Pozisyon & Blok DengesiNet: 3–6 · Blok: 2–1

Renk Kodlu 2B Şut Haritası & Oyuncu Vuruş Analizi

← GS Hücum Yönü (12 Ceza Sahası İçi)(4 Ceza Sahası İçi) KON Hücum Yönü →⚽⚽⚽⚽12' #45 Osimhen · 0.56 xG
Kale Çerçevesi9 İsabet
Sağ Alt Köşe
Victor Osimhen
Kaleci Bahadır Güngördü mağlup edildi
0.56 xG0.93 PSxG
Sağ Ayak · Açık Oyun16.9 m · 8° · Ceza Sahası İçi (Yarı-Alan)
Hazırlayan / PozisyonDuran Top / Korner Organizasyonu
Galatasaray

Galatasaray — 5v5 Pencere Eğilimi

14 lig maçı
Toplanan Puan (Son 5)
12 P-1 P
Önceki 5: 13PMaks: 15P
Maç Başı Gol
2.00-0.60
Önceki 5: 2.60Toplam: 10A / 6Y
Üretilen xG / Maç
2.13-1.28
Önceki 5: 3.41 xGHücum Kalitesi
Yenilen xGA / Maç
1.60+0.37
Önceki 5: 1.23 xGADüşük = İyi
Üretilen xGRakip xGA
Önceki 5 (13P) → Son 5 (12P)
Çorum FK
B
Erzurumspor FK
G
Göztepe
G
İstanbul Başakşehir
G
Kocaelispor
G
Trabzonspor
M
Kasımpaşa
G
Gençlerbirliği
G
Fenerbahçe
G
Konyaspor
G
H10 · DışGalatasarayGS 4–0KonyasporKonyaspor(3.60 xG – 1.40 xGA)
Maç Raporu

Hücum Üretimi (xG) ve Savunma Direnci (xGA) Kadranı

Lig ortalaması: maç başı 1.86 xG üretim ve 1.87 xGA savunma direnci.

↖ Savunma Duvarı (Düşük xGA)↗ Şampiyonluk Eliti (Yüksek xG · Düşük xGA)↙ Baskı Bölgesi (Düşük xG · Yüksek xGA)↘ Yüksek Tempo / Açık Oyun
↑ Yukarı çıkıldıkça savunma direnci artar (daha düşük xGA/maç)Sağa gidildikçe hücum üretimi artar (daha yüksek xG/maç) →
Galatasaray
GalatasarayŞampiyonluk Eliti#1 · 25 Puan
Hücum: 2.65 xG/Maç · Savunma: 1.45 xGA/Maç · Net Üretim: +1.20 xG
Bitiricilik: -0.35 Gol/xGKulüp Dosyası

Veri Hasadı & Mühürlü Önbellek Telemetrisi

Mühürlü: %99 (124/125)Sıkıştırma: %83Günlük Kota: 18 / 30004340 veri noktası

Trendyol Süper Lig Puan Durumu & 5v5 xG İvmesi

İlk 2: ŞL3–4: Avrupa16–18: Alt Hat

Resmi lig sıralaması, son 5 maç form dizisi, son 5 maç xG/xGA dengesi ve önceki 5 maça göre puan farkı (Δ Puan).

#KulüpOG / B / MA:Y (Av.)PuanSon 5 FormSon 5 xG : xGA5v5 İvmeSeçim
1
GalatasarayGalatasarayTakımım
10
8G · 1B · 1M
23:12 (+11)
252.50 MBP
GGGGM
2.13:1.60
12Pvs 13P-1P
210
7G · 2B · 1M
25:11 (+14)
232.30 MBP
GGGBG
2.55:1.24
13Pvs 10P+3P
310
7G · 1B · 2M
24:8 (+16)
222.20 MBP
GGGGG
2.68:1.60
15Pvs 7P+8P
410
6G · 1B · 3M
20:12 (+8)
191.90 MBP
BGMGM
2.26:2.07
7Pvs 12P-5P
510
4G · 5B · 1M
15:11 (+4)
171.70 MBP
BGGMB
1.71:1.48
8Pvs 9P-1P
610
5G · 1B · 4M
24:10 (+14)
161.60 MBP
MMGGG
2.84:1.95
9Pvs 7P+2P