Ana içeriğe geç
16. Hafta · Yaklaşan maç Sürüm v1
Rapor Dili
20 Ara 2026
v
Yaklaşan maç
Maçın Ana Hükmü

Gençlerbirliği ile Çorum FK arasındaki karşılaşma öncesinde iki takımın tamamlanmış son lig maçlarından 3 izleme noktası çıkarıldı.

Saha Üzeri İlk 11 Dizilişleri, Formalar ve Stadyum

GençlerbirliğiGençlerbirliği
4-2-3-1İç Saha Forması
EğribayatTongya42DiabateGoutasGouveiaÜlgünPereiraThalissonDursunTraoréMendes
Pedro Mendes#9
Pedro MendesSantrfor / Hücum (FV) · Saha Konumu: 5:1
Çorum FKÇorum FK
4-3-3Deplasman Forması
FelipeSmolčićSazdağıRamírezBorzaDiomandéRamadaniKyziridisÜnderPenetraÖzdemir
Berat Özdemir#3
Berat ÖzdemirSol Kanat (SLK) · Saha Konumu: 4:3

Saha İçi Taktik Diziliş ve Pas Ağı

GB · 4-2-3-1ÇOR · 4-3-3EğribayatTongyaODDiabateGoutasGouveiaÜlgünPereiraThalissonDursunTraoréMendesFelipeSmolčićSazdağıRamírezBorzaDiomandéRamadaniKyziridisÜnderPenetraÖzdemir
Pedro MendesGençlerbirliği
Pedro Mendes#9
Gençlerbirliği · Merkez Santrfor (SNT)
GençlerbirliğiGB Pas: 440 (%81)Çorum FKÇOR Pas: 360 (%77)Oyuncu Profili →

Önem Sırasına Göre 3 Temel Bulgu

3 Bulgu
1Maç Öncesi Odak

Ev sahibinin şut üretimi ile rakibin verdiği şanslar

Gençlerbirliği son 5 maçta maç başına 1.36 xG üretirken, Çorum FK rakiplerine maç başına 1.78 xGA verdi.

GençlerbirliğiGençlerbirliği Son 5 xG Ort.1.36 xG/maç
1.78 xGA/maçÇorum FK Son 5 xGA Ort.Çorum FK
2Maç Öncesi Odak

Şut hacmi ve ceza sahası çevresi denemeleri

Gençlerbirliği maç başına 11.8 şut kullanırken, Çorum FK son 5 maçta maç başına 11.0 şut üretti.

GençlerbirliğiGençlerbirliği Son 5 şut Ort.11.8 şut/maç
11.0 şut/maçÇorum FK Son 5 şut Ort.Çorum FK
3Maç Öncesi Odak

Gençlerbirliği tarafında 5'e 5 üretim yönü

Gençlerbirliği son 5 maçta önceki 5 maça göre maç başına xG üretimini +0.24 değiştirdi (1.12 → 1.36).

Gençlerbirliği5/5 xG farkı
+0.24 xG/maç
Gençlerbirliği—
Gol Beklentisi (xG)
xG verisi mevcut değil
—Çorum FK
Gençlerbirliği—
Penaltısız Beklenti (npxG)
Bu metrik için veri bulunmuyor.
—Çorum FK
Gençlerbirliği—
Ceza Sahası İçi Şut
Bu metrik için veri bulunmuyor.
—Çorum FK
Gençlerbirliği—
Net Gol Pozisyonu
Bu metrik için veri bulunmuyor.
—Çorum FK
Gençlerbirliği—
Toplam Şut Hacmi
Bu metrik için veri bulunmuyor.
—Çorum FK
Gençlerbirliği—
Kaleyi Bulan Şut
Bu metrik için veri bulunmuyor.
—Çorum FK
Gençlerbirliği—
Tehlikeli Atak
Bu metrik için veri bulunmuyor.
—Çorum FK
Gençlerbirliği—
Topla Oynama Oranı
Bu metrik için veri bulunmuyor.
—Çorum FK
Gençlerbirliği

GB Yüzdelik Dilim & Parmak İzi

58Hücum xG68Şut Kalitesi64Şut Hacmi24Skor Bitiricilik22Puan Ritmi22Savunma Direnci
Gençlerbirliği
Hücum xG (5v5 Değişim)Son 5: 1.36 xG · Önceki 5: 1.12 xG
+0.24
Hücum xG1.36 xG
Şut Kalitesi0.12 xG/Ş
Şut Hacmi11.8 Şut
Skor Bitiricilik0.60 Gol
Puan Ritmi1 Puan
Savunma Direnci2.43 xGA
Çorum FK

ÇOR Yüzdelik Dilim & Parmak İzi

69Hücum xG87Şut Kalitesi59Şut Hacmi72Skor Bitiricilik60Puan Ritmi36Savunma Direnci
Çorum FK
Hücum xG (5v5 Değişim)Son 5: 1.62 xG · Önceki 5: 1.77 xG
-0.15
Hücum xG1.62 xG
Şut Kalitesi0.15 xG/Ş
Şut Hacmi11.0 Şut
Skor Bitiricilik1.80 Gol
Puan Ritmi9 Puan
Savunma Direnci1.78 xGA

Baş Başa 5 Maçlık Form Kıyaslaması

Gençlerbirliği ile seçilen rakibin son 5 resmi lig maçındaki üretim ve savunma ortalamaları.

Rakip Kulüp
Gençlerbirliği1 Puan
Son 5 Maç Puanı
9 PuanÇorum FK
Gençlerbirliği1.36 xG
Maç Başı Beklenen Gol (xG)
1.62 xGÇorum FK
Gençlerbirliği2.43 xGA
Maç Başı Kalesinde xG (xGA)
1.78 xGAÇorum FK
Gençlerbirliği11.8 Şut
Maç Başı Toplam Şut
11.0 ŞutÇorum FK
Gençlerbirliği0.60
Maç Başı Atılan Gol
1.80Çorum FK
Gençlerbirliği2.20
Maç Başı Yenilen Gol
1.20Çorum FK
Kayıtlı Karşılaşmalar

4 Temel Maç Sorusu & Doğrulanmış Yanıtlar

4 / 4 Kanıtlı Yanıt
1İki takımın maç öncesi hücum ve savunma üretimi nasıl karşılaşıyor?
Maç Öncesi Pencere

Gençlerbirliği son 5 tamamlanan lig maçında 1 puan (3 gol), Çorum FK ise son 5 maçında 9 puan (9 gol) topladı.

GB Son 5 Puan: 1p (3A / 11Y)ÇOR Son 5 Puan: 9p (9A / 6Y)
2Maçın gidişatını etkileyen kırmızı kart veya penaltı kırılması yaşandı mı?
11'e 11 Normal Akış

Maç henüz oynanmadığı için olay kronolojisi maç tamamlandığında eklenecektir.

Kırmızı Kart: 0Penaltı: 0Kayıtlı Gol: 0
3Bu maç, iki takımın son 5 maçlık eğilimiyle (5v5) aynı yönde mi?
Tam 5v5 Pencere

Gençlerbirliği son 5 lig maçında 1 puan (önceki 5: 10p), Çorum FK ise son 5 lig maçında 9 puan (önceki 5: 7p) topladı.

GB Son 5 vs Önceki 5: 1p vs 10pÇOR Son 5 vs Önceki 5: 9p vs 7pÖrneklem: 13 / 10 maç
4Bu raporda hangi veriler eksik ve veriye dayanarak hangi yorumlar yapılamaz?
Tam Veri Seti

Bu rapor TheSportsDB (v1 Premium) (TSDB-APIFootball-v3) verisiyle üretilmiştir. Teknik direktör niyeti, oyuncu yorgunluğu veya skor tahmini gibi nedensellik iddiaları kurmaz.

Veri Durumu: Yaklaşan maçSağlayıcı: TheSportsDB (v1 Premium)Sürüm: v1

Raporu Paylaş

Paylaşılan bağlantı kayıt duvarı olmadan açılır; kaynak, örneklem ve sınır bilgisini korur.

Stüdyo Şablonları
Sürüm v124.10.2026 01:30:00

Maç öncesi izleme noktaları oluşturuldu.