Ana içeriğe geç
Gençlerbirliği

Gençlerbirliği

Süper Lig #14 · 0.89 MBPEryaman Stadyumu (Ankara)
Son 5 Lig Formu:MMBMM
Resmî Puan82G · 2B · 5M
Son 5 Ort. xG1.36Atılan Gol: 7
Son 5 Ort. xGA2.43Yenen Gol: 18
Sezon Averajı-11Hücum – Savunma Dengesi
Gençlerbirliği

Gençlerbirliği — 5v5 Pencere Eğilimi

13 lig maçı (2025–26 dahil)
Toplanan Puan (Son 5)
1 P-9 P
Önceki 5: 10PMaks: 15P
Maç Başı Gol
0.60-0.80
Önceki 5: 1.40Toplam: 3A / 11Y
Üretilen xG / Maç
1.36+0.24
Önceki 5: 1.12 xGHücum Kalitesi
Yenilen xGA / Maç
2.43-0.31
Önceki 5: 2.74 xGADüşük = İyi
Üretilen xGRakip xGA
Önceki 5 (10P) → Son 5 (1P)
Trabzonspor
G
Fenerbahçe
G
Göztepe
G
Erzurumspor FK
B
Trabzonspor
M
Kasımpaşa
M
İstanbul Başakşehir
M
Amed SK
B
Galatasaray
M
Konyaspor
M
H9 · DışGençlerbirliğiGB 0–2KonyasporKonyaspor(1.48 xG – 3.39 xGA)
Maç Raporu
Gençlerbirliği

GB Yüzdelik Dilim & Parmak İzi

58Hücum xG68Şut Kalitesi64Şut Hacmi24Skor Bitiricilik22Puan Ritmi22Savunma Direnci
Gençlerbirliği
Hücum xG (5v5 Değişim)Son 5: 1.36 xG · Önceki 5: 1.12 xG
+0.24
Hücum xG1.36 xG
Şut Kalitesi0.12 xG/Ş
Şut Hacmi11.8 Şut
Skor Bitiricilik0.60 Gol
Puan Ritmi1 Puan
Savunma Direnci2.43 xGA

Sıradaki Karşılaşma

10. Hafta

Baş Başa 5 Maçlık Form Kıyaslaması

Gençlerbirliği ile seçilen rakibin son 5 resmi lig maçındaki üretim ve savunma ortalamaları.

Rakip Kulüp
Gençlerbirliği1 Puan
Son 5 Maç Puanı
12 PuanGalatasaray
Gençlerbirliği1.36 xG
Maç Başı Beklenen Gol (xG)
2.13 xGGalatasaray
Gençlerbirliği2.43 xGA
Maç Başı Kalesinde xG (xGA)
1.60 xGAGalatasaray
Gençlerbirliği11.8 Şut
Maç Başı Toplam Şut
17.2 ŞutGalatasaray
Gençlerbirliği0.60
Maç Başı Atılan Gol
2.00Galatasaray
Gençlerbirliği2.20
Maç Başı Yenilen Gol
1.20Galatasaray
Kayıtlı Karşılaşmalar

Gençlerbirliği · 2026/2027 Aktif Kadro & Sezon Katkı Liderleri

19 / 19 Oyuncu

Sportmonks v3 2026/2027 maç kadroları ve olay akışlarından derlenen süre, gol, asist ve şut topolojisi profilleri.

OD
Ousmane DiabateOrta Saha / Savunma · 751' dk2.40 xG+xA · %82.7 Pas
1G · 1A0.24 /90
Oğulcan Ülgün
Oğulcan ÜlgünOrta Saha / Savunma · 656' dk2.26 xG+xA · %77.1 Pas
1G · 1A0.27 /90
Sékou Koïta
Sékou KoïtaHücum / Santrfor · 656' dk2.42 xG+xA · %71.6 Pas
1G · 1A0.27 /90
Franco Tongya
Franco TongyaOrta Saha / Savunma · 780' dk2.43 xG+xA · %85.1 Pas
1G · 0A0.12 /90
Dimitrios Goutas
Dimitrios GoutasOrta Saha / Savunma · 750' dk1.72 xG+xA · %86 Pas
0G · 1A0.12 /90
Tiago Gouveia
Tiago GouveiaKanat / Ofansif Orta Saha · 656' dk1.58 xG+xA · %73.5 Pas
0G · 1A0.14 /90
Adama Traoré
Adama TraoréKanat / Ofansif Orta Saha · 574' dk1.44 xG+xA · %77.3 Pas
1G · 0A0.16 /90
Rafael Luís
Rafael LuísOrta Saha / Savunma · 574' dk1.62 xG+xA · %80.1 Pas
1G · 0A0.16 /90
Thalisson
ThalissonOrta Saha / Savunma · 574' dk1.64 xG+xA · %87.3 Pas
1G · 0A0.16 /90
Abdurrahim Dursun
Abdurrahim DursunOrta Saha / Savunma · 574' dk1.55 xG+xA · %74.5 Pas
0G · 1A0.16 /90
İrfan Can Eğribayat
İrfan Can EğribayatOrta Saha / Savunma · 810' dk0.95 xG+xA · %60.6 Pas
0G · 0A0.00 /90
Salih Uçan
Salih UçanOrta Saha / Savunma · 656' dk0.90 xG+xA · %73.3 Pas
0G · 0A0.00 /90

Hücum Üretimi (xG) ve Savunma Direnci (xGA) Kadranı

Lig ortalaması: maç başı 1.86 xG üretim ve 1.87 xGA savunma direnci.

↖ Savunma Duvarı (Düşük xGA)↗ Şampiyonluk Eliti (Yüksek xG · Düşük xGA)↙ Baskı Bölgesi (Düşük xG · Yüksek xGA)↘ Yüksek Tempo / Açık Oyun
↑ Yukarı çıkıldıkça savunma direnci artar (daha düşük xGA/maç)Sağa gidildikçe hücum üretimi artar (daha yüksek xG/maç) →
Gençlerbirliği
GençlerbirliğiBaskı Bölgesi#14 · 8 Puan
Hücum: 1.26 xG/Maç · Savunma: 2.56 xGA/Maç · Net Üretim: -1.30 xG
Bitiricilik: -0.48 Gol/xGKulüp Dosyası

Tamamlanan Lig Karşılaşmaları

Son 9 Maç
HaftaTarihSonuçEv SahibiSkor & DizilişDeplasmanxG DengesiRapor
9. Hafta25.10.2026MKonyasporKonyaspor
2 – 0GB: 4-4-1-1
GençlerbirliğiGençlerbirliği3.39 – 1.48
8. Hafta17.10.2026MGençlerbirliğiGençlerbirliği
0 – 1GB: 4-2-3-1
GalatasarayGalatasaray2.69 – 1.78
7. Hafta10.10.2026BGençlerbirliğiGençlerbirliği
2 – 2GB: 3-4-2-1
Amed SKAmed SK1.13 – 2.56
6. Hafta19.09.2026Mİstanbul Başakşehirİstanbul Başakşehir
4 – 0GB: 4-1-4-1
GençlerbirliğiGençlerbirliği3.22 – 0.38
5. Hafta13.09.2026MGençlerbirliğiGençlerbirliği
1 – 2GB: 4-1-4-1
KasımpaşaKasımpaşa1.13 – 1.20
4. Hafta06.09.2026MTrabzonsporTrabzonspor
5 – 0GB: 4-1-4-1
GençlerbirliğiGençlerbirliği4.88 – 1.61
3. Hafta28.08.2026BGençlerbirliğiGençlerbirliği
1 – 1GB: 4-1-4-1
Erzurumspor FKErzurumspor FK0.58 – 0.92
2. Hafta23.08.2026GGöztepeGöztepe
0 – 1GB: 4-1-4-1
GençlerbirliğiGençlerbirliği2.62 – 1.43
1. Hafta15.08.2026GGençlerbirliğiGençlerbirliği
2 – 1GB: 4-4-2
FenerbahçeFenerbahçe1.19 – 2.90

Trendyol Süper Lig Puan Durumu & 5v5 xG İvmesi

İlk 2: ŞL3–4: Avrupa16–18: Alt Hat

Resmi lig sıralaması, son 5 maç form dizisi, son 5 maç xG/xGA dengesi ve önceki 5 maça göre puan farkı (Δ Puan).

#KulüpOG / B / MA:Y (Av.)PuanSon 5 FormSon 5 xG : xGA5v5 İvmeSeçim
1
GalatasarayGalatasarayTakımım
10
8G · 1B · 1M
23:12 (+11)
252.50 MBP
GGGGM
2.13:1.60
12Pvs 13P-1P
210
7G · 2B · 1M
25:11 (+14)
232.30 MBP
GGGBG
2.55:1.24
13Pvs 10P+3P
310
7G · 1B · 2M
24:8 (+16)
222.20 MBP
GGGGG
2.68:1.60
15Pvs 7P+8P
410
6G · 1B · 3M
20:12 (+8)
191.90 MBP
BGMGM
2.26:2.07
7Pvs 12P-5P
510
4G · 5B · 1M
15:11 (+4)
171.70 MBP
BGGMB
1.71:1.48
8Pvs 9P-1P
610
5G · 1B · 4M
24:10 (+14)
161.60 MBP
MMGGG
2.84:1.95
9Pvs 7P+2P