Ana içeriğe geç
22. Hafta · Yaklaşan maç Sürüm v1
Rapor Dili
21 Şub 2027
v
Yaklaşan maç
Maçın Ana Hükmü

Kasımpaşa ile Gençlerbirliği arasındaki karşılaşma öncesinde iki takımın tamamlanmış son lig maçlarından 3 izleme noktası çıkarıldı.

Saha Üzeri İlk 11 Dizilişleri, Formalar ve Stadyum

KasımpaşaKasımpaşa
4-2-3-1İç Saha Forması
GianniotisIlieWinckBenedyczakDemirbayMendesKolArousKarapoBaldurssonYalçın
Güven Yalçın#50
Güven YalçınSantrfor / Hücum (FV) · Saha Konumu: 5:1
GençlerbirliğiGençlerbirliği
4-3-3Deplasman Forması
EğribayatTongya42DiabateGoutasGouveiaÜlgünPereiraThalissonDursunTraoréMendes
Pedro Mendes#9
Pedro MendesSol Kanat (SLK) · Saha Konumu: 4:3

Saha İçi Taktik Diziliş ve Pas Ağı

KAS · 4-2-3-1GB · 4-3-3GianniotisIlieWinckBenedyczakDemirbayMendesKolArousKarapoBaldurssonYalçınEğribayatTongyaODDiabateGoutasGouveiaÜlgünPereiraThalissonDursunTraoréMendes
Güven YalçınKasımpaşa
Güven Yalçın#50
Kasımpaşa · Merkez Santrfor (SNT)
KasımpaşaKAS Pas: 440 (%81)GençlerbirliğiGB Pas: 360 (%77)Oyuncu Profili →

Önem Sırasına Göre 3 Temel Bulgu

3 Bulgu
1Maç Öncesi Odak

Ev sahibinin şut üretimi ile rakibin verdiği şanslar

Kasımpaşa son 5 maçta maç başına 1.71 xG üretirken, Gençlerbirliği rakiplerine maç başına 2.43 xGA verdi.

KasımpaşaKasımpaşa Son 5 xG Ort.1.71 xG/maç
2.43 xGA/maçGençlerbirliği Son 5 xGA Ort.Gençlerbirliği
2Maç Öncesi Odak

Şut hacmi ve ceza sahası çevresi denemeleri

Kasımpaşa maç başına 14.0 şut kullanırken, Gençlerbirliği son 5 maçta maç başına 11.8 şut üretti.

KasımpaşaKasımpaşa Son 5 şut Ort.14.0 şut/maç
11.8 şut/maçGençlerbirliği Son 5 şut Ort.Gençlerbirliği
3Maç Öncesi Odak

Kasımpaşa tarafında 5'e 5 üretim yönü

Kasımpaşa son 5 maçta önceki 5 maça göre maç başına xG üretimini +0.38 değiştirdi (1.33 → 1.71).

Kasımpaşa5/5 xG farkı
+0.38 xG/maç
Kasımpaşa—
Gol Beklentisi (xG)
xG verisi mevcut değil
—Gençlerbirliği
Kasımpaşa—
Penaltısız Beklenti (npxG)
Bu metrik için veri bulunmuyor.
—Gençlerbirliği
Kasımpaşa—
Ceza Sahası İçi Şut
Bu metrik için veri bulunmuyor.
—Gençlerbirliği
Kasımpaşa—
Net Gol Pozisyonu
Bu metrik için veri bulunmuyor.
—Gençlerbirliği
Kasımpaşa—
Toplam Şut Hacmi
Bu metrik için veri bulunmuyor.
—Gençlerbirliği
Kasımpaşa—
Kaleyi Bulan Şut
Bu metrik için veri bulunmuyor.
—Gençlerbirliği
Kasımpaşa—
Tehlikeli Atak
Bu metrik için veri bulunmuyor.
—Gençlerbirliği
Kasımpaşa—
Topla Oynama Oranı
Bu metrik için veri bulunmuyor.
—Gençlerbirliği
Kasımpaşa

KAS Yüzdelik Dilim & Parmak İzi

73Hücum xG72Şut Kalitesi76Şut Hacmi64Skor Bitiricilik53Puan Ritmi50Savunma Direnci
Kasımpaşa
Hücum xG (5v5 Değişim)Son 5: 1.71 xG · Önceki 5: 1.33 xG
+0.38
Hücum xG1.71 xG
Şut Kalitesi0.12 xG/Ş
Şut Hacmi14.0 Şut
Skor Bitiricilik1.60 Gol
Puan Ritmi8 Puan
Savunma Direnci1.48 xGA
Gençlerbirliği

GB Yüzdelik Dilim & Parmak İzi

58Hücum xG68Şut Kalitesi64Şut Hacmi24Skor Bitiricilik22Puan Ritmi22Savunma Direnci
Gençlerbirliği
Hücum xG (5v5 Değişim)Son 5: 1.36 xG · Önceki 5: 1.12 xG
+0.24
Hücum xG1.36 xG
Şut Kalitesi0.12 xG/Ş
Şut Hacmi11.8 Şut
Skor Bitiricilik0.60 Gol
Puan Ritmi1 Puan
Savunma Direnci2.43 xGA

Baş Başa 5 Maçlık Form Kıyaslaması

Kasımpaşa ile seçilen rakibin son 5 resmi lig maçındaki üretim ve savunma ortalamaları.

Rakip Kulüp
Kasımpaşa8 Puan
Son 5 Maç Puanı
1 PuanGençlerbirliği
Kasımpaşa1.71 xG
Maç Başı Beklenen Gol (xG)
1.36 xGGençlerbirliği
Kasımpaşa1.48 xGA
Maç Başı Kalesinde xG (xGA)
2.43 xGAGençlerbirliği
Kasımpaşa14.0 Şut
Maç Başı Toplam Şut
11.8 ŞutGençlerbirliği
Kasımpaşa1.60
Maç Başı Atılan Gol
0.60Gençlerbirliği
Kasımpaşa1.20
Maç Başı Yenilen Gol
2.20Gençlerbirliği

4 Temel Maç Sorusu & Doğrulanmış Yanıtlar

4 / 4 Kanıtlı Yanıt
1İki takımın maç öncesi hücum ve savunma üretimi nasıl karşılaşıyor?
Maç Öncesi Pencere

Kasımpaşa son 5 tamamlanan lig maçında 8 puan (8 gol), Gençlerbirliği ise son 5 maçında 1 puan (3 gol) topladı.

KAS Son 5 Puan: 8p (8A / 6Y)GB Son 5 Puan: 1p (3A / 11Y)
2Maçın gidişatını etkileyen kırmızı kart veya penaltı kırılması yaşandı mı?
11'e 11 Normal Akış

Maç henüz oynanmadığı için olay kronolojisi maç tamamlandığında eklenecektir.

Kırmızı Kart: 0Penaltı: 0Kayıtlı Gol: 0
3Bu maç, iki takımın son 5 maçlık eğilimiyle (5v5) aynı yönde mi?
Tam 5v5 Pencere

Kasımpaşa son 5 lig maçında 8 puan (önceki 5: 9p), Gençlerbirliği ise son 5 lig maçında 1 puan (önceki 5: 10p) topladı.

KAS Son 5 vs Önceki 5: 8p vs 9pGB Son 5 vs Önceki 5: 1p vs 10pÖrneklem: 14 / 13 maç
4Bu raporda hangi veriler eksik ve veriye dayanarak hangi yorumlar yapılamaz?
Tam Veri Seti

Bu rapor TheSportsDB (v1 Premium) (TSDB-APIFootball-v3) verisiyle üretilmiştir. Teknik direktör niyeti, oyuncu yorgunluğu veya skor tahmini gibi nedensellik iddiaları kurmaz.

Veri Durumu: Yaklaşan maçSağlayıcı: TheSportsDB (v1 Premium)Sürüm: v1

Raporu Paylaş

Paylaşılan bağlantı kayıt duvarı olmadan açılır; kaynak, örneklem ve sınır bilgisini korur.

Stüdyo Şablonları
Sürüm v124.10.2026 01:30:00

Maç öncesi izleme noktaları oluşturuldu.