Ana içeriğe geç
25. Hafta · Yaklaşan maç Sürüm v1
Rapor Dili
14 Mar 2027
v
Yaklaşan maç
Maçın Ana Hükmü

Galatasaray ile Gençlerbirliği arasındaki karşılaşma öncesinde iki takımın tamamlanmış son lig maçlarından 3 izleme noktası çıkarıldı.

Saha Üzeri İlk 11 Dizilişleri, Formalar ve Stadyum

GalatasarayGalatasaray
4-2-3-1İç Saha Forması
SánchezÇakırSallaiAkgünTorreiraBardakcıSaraYılmazJakobsOsimhenBatrakov
Aleksey Batrakov#83
Aleksey BatrakovMerkez Orta Saha (OS) · Saha Konumu: 5:1
GençlerbirliğiGençlerbirliği
4-3-3Deplasman Forması
EğribayatTongya42DiabateGoutasGouveiaÜlgünPereiraThalissonDursunTraoréMendes
Pedro Mendes#9
Pedro MendesSol Kanat (SLK) · Saha Konumu: 4:3

Saha İçi Taktik Diziliş ve Pas Ağı

GS · 4-2-3-1GB · 4-3-3SánchezÇakırSallaiAkgünTorreiraBardakcıSaraYılmazJakobsOsimhenBatrakovEğribayatTongyaODDiabateGoutasGouveiaÜlgünPereiraThalissonDursunTraoréMendes
Aleksey BatrakovGalatasaray
Aleksey Batrakov#83
Galatasaray · Merkez Santrfor (SNT)
GalatasarayGS Pas: 440 (%81)GençlerbirliğiGB Pas: 360 (%77)Oyuncu Profili →

Önem Sırasına Göre 3 Temel Bulgu

3 Bulgu
1Maç Öncesi Odak

Ev sahibinin şut üretimi ile rakibin verdiği şanslar

Galatasaray son 5 maçta maç başına 2.13 xG üretirken, Gençlerbirliği rakiplerine maç başına 2.43 xGA verdi.

GalatasarayGalatasaray Son 5 xG Ort.2.13 xG/maç
2.43 xGA/maçGençlerbirliği Son 5 xGA Ort.Gençlerbirliği
2Maç Öncesi Odak

Şut hacmi ve ceza sahası çevresi denemeleri

Galatasaray maç başına 17.2 şut kullanırken, Gençlerbirliği son 5 maçta maç başına 11.8 şut üretti.

GalatasarayGalatasaray Son 5 şut Ort.17.2 şut/maç
11.8 şut/maçGençlerbirliği Son 5 şut Ort.Gençlerbirliği
3Maç Öncesi Odak

Galatasaray tarafında 5'e 5 üretim yönü

Galatasaray son 5 maçta önceki 5 maça göre maç başına xG üretimini -1.28 değiştirdi (3.41 → 2.13).

Galatasaray5/5 xG farkı
-1.28 xG/maç
Galatasaray—
Gol Beklentisi (xG)
xG verisi mevcut değil
—Gençlerbirliği
Galatasaray—
Penaltısız Beklenti (npxG)
Bu metrik için veri bulunmuyor.
—Gençlerbirliği
Galatasaray—
Ceza Sahası İçi Şut
Bu metrik için veri bulunmuyor.
—Gençlerbirliği
Galatasaray—
Net Gol Pozisyonu
Bu metrik için veri bulunmuyor.
—Gençlerbirliği
Galatasaray—
Toplam Şut Hacmi
Bu metrik için veri bulunmuyor.
—Gençlerbirliği
Galatasaray—
Kaleyi Bulan Şut
Bu metrik için veri bulunmuyor.
—Gençlerbirliği
Galatasaray—
Tehlikeli Atak
Bu metrik için veri bulunmuyor.
—Gençlerbirliği
Galatasaray—
Topla Oynama Oranı
Bu metrik için veri bulunmuyor.
—Gençlerbirliği
Galatasaray

GS Yüzdelik Dilim & Parmak İzi

91Hücum xG73Şut Kalitesi93Şut Hacmi80Skor Bitiricilik80Puan Ritmi44Savunma Direnci
Galatasaray
Hücum xG (5v5 Değişim)Son 5: 2.13 xG · Önceki 5: 3.41 xG
-1.28
Hücum xG2.13 xG
Şut Kalitesi0.12 xG/Ş
Şut Hacmi17.2 Şut
Skor Bitiricilik2.00 Gol
Puan Ritmi12 Puan
Savunma Direnci1.60 xGA
Gençlerbirliği

GB Yüzdelik Dilim & Parmak İzi

58Hücum xG68Şut Kalitesi64Şut Hacmi24Skor Bitiricilik22Puan Ritmi22Savunma Direnci
Gençlerbirliği
Hücum xG (5v5 Değişim)Son 5: 1.36 xG · Önceki 5: 1.12 xG
+0.24
Hücum xG1.36 xG
Şut Kalitesi0.12 xG/Ş
Şut Hacmi11.8 Şut
Skor Bitiricilik0.60 Gol
Puan Ritmi1 Puan
Savunma Direnci2.43 xGA

Baş Başa 5 Maçlık Form Kıyaslaması

Galatasaray ile seçilen rakibin son 5 resmi lig maçındaki üretim ve savunma ortalamaları.

Rakip Kulüp
Galatasaray12 Puan
Son 5 Maç Puanı
1 PuanGençlerbirliği
Galatasaray2.13 xG
Maç Başı Beklenen Gol (xG)
1.36 xGGençlerbirliği
Galatasaray1.60 xGA
Maç Başı Kalesinde xG (xGA)
2.43 xGAGençlerbirliği
Galatasaray17.2 Şut
Maç Başı Toplam Şut
11.8 ŞutGençlerbirliği
Galatasaray2.00
Maç Başı Atılan Gol
0.60Gençlerbirliği
Galatasaray1.20
Maç Başı Yenilen Gol
2.20Gençlerbirliği
Kayıtlı Karşılaşmalar

4 Temel Maç Sorusu & Doğrulanmış Yanıtlar

4 / 4 Kanıtlı Yanıt
1İki takımın maç öncesi hücum ve savunma üretimi nasıl karşılaşıyor?
Maç Öncesi Pencere

Galatasaray son 5 tamamlanan lig maçında 12 puan (10 gol), Gençlerbirliği ise son 5 maçında 1 puan (3 gol) topladı.

GS Son 5 Puan: 12p (10A / 6Y)GB Son 5 Puan: 1p (3A / 11Y)
2Maçın gidişatını etkileyen kırmızı kart veya penaltı kırılması yaşandı mı?
11'e 11 Normal Akış

Maç henüz oynanmadığı için olay kronolojisi maç tamamlandığında eklenecektir.

Kırmızı Kart: 0Penaltı: 0Kayıtlı Gol: 0
3Bu maç, iki takımın son 5 maçlık eğilimiyle (5v5) aynı yönde mi?
Tam 5v5 Pencere

Galatasaray son 5 lig maçında 12 puan (önceki 5: 13p), Gençlerbirliği ise son 5 lig maçında 1 puan (önceki 5: 10p) topladı.

GS Son 5 vs Önceki 5: 12p vs 13pGB Son 5 vs Önceki 5: 1p vs 10pÖrneklem: 14 / 13 maç
4Bu raporda hangi veriler eksik ve veriye dayanarak hangi yorumlar yapılamaz?
Tam Veri Seti

Bu rapor TheSportsDB (v1 Premium) (TSDB-APIFootball-v3) verisiyle üretilmiştir. Teknik direktör niyeti, oyuncu yorgunluğu veya skor tahmini gibi nedensellik iddiaları kurmaz.

Veri Durumu: Yaklaşan maçSağlayıcı: TheSportsDB (v1 Premium)Sürüm: v1

Raporu Paylaş

Paylaşılan bağlantı kayıt duvarı olmadan açılır; kaynak, örneklem ve sınır bilgisini korur.

Stüdyo Şablonları
Sürüm v124.10.2026 01:30:00

Maç öncesi izleme noktaları oluşturuldu.