Ana içeriğe geç
17. Hafta · Yaklaşan maç Sürüm v1
Rapor Dili
Maçın Ana Hükmü

Çaykur Rizespor ile Gençlerbirliği arasındaki karşılaşma öncesinde iki takımın tamamlanmış son lig maçlarından 3 izleme noktası çıkarıldı.

Saha Üzeri İlk 11 Dizilişleri, Formalar ve Stadyum

Çaykur RizesporÇaykur Rizespor
4-2-3-1İç Saha Forması
PalaSagnanFofanaLaçiAntalyalıSoweOlawoyinArissMocsiKutucuBulut
Emrecan Bulut#99
Emrecan BulutSantrfor / Hücum (FV) · Saha Konumu: 5:1
GençlerbirliğiGençlerbirliği
4-3-3Deplasman Forması
EğribayatTongya42DiabateGoutasGouveiaÜlgünPereiraThalissonDursunTraoréMendes
Pedro Mendes#9
Pedro MendesSol Kanat (SLK) · Saha Konumu: 4:3

Saha İçi Taktik Diziliş ve Pas Ağı

RİZ · 4-2-3-1GB · 4-3-3PalaSagnanFofanaLaçiAntalyalıSoweOlawoyinArissMocsiKutucuBulutEğribayatTongyaODDiabateGoutasGouveiaÜlgünPereiraThalissonDursunTraoréMendes
Emrecan BulutÇaykur Rizespor
Emrecan Bulut#99
Çaykur Rizespor · Merkez Santrfor (SNT)
Çaykur RizesporRİZ Pas: 440 (%81)GençlerbirliğiGB Pas: 360 (%77)Oyuncu Profili →

Önem Sırasına Göre 3 Temel Bulgu

3 Bulgu
1Maç Öncesi Odak

Ev sahibinin şut üretimi ile rakibin verdiği şanslar

Çaykur Rizespor son 5 maçta maç başına 1.79 xG üretirken, Gençlerbirliği rakiplerine maç başına 2.43 xGA verdi.

Çaykur RizesporÇaykur Rizespor Son 5 xG Ort.1.79 xG/maç
2.43 xGA/maçGençlerbirliği Son 5 xGA Ort.Gençlerbirliği
2Maç Öncesi Odak

Şut hacmi ve ceza sahası çevresi denemeleri

Çaykur Rizespor maç başına 14.4 şut kullanırken, Gençlerbirliği son 5 maçta maç başına 11.8 şut üretti.

Çaykur RizesporÇaykur Rizespor Son 5 şut Ort.14.4 şut/maç
11.8 şut/maçGençlerbirliği Son 5 şut Ort.Gençlerbirliği
3Maç Öncesi Odak

Çaykur Rizespor tarafında 5'e 5 üretim yönü

Çaykur Rizespor son 5 maçta önceki 5 maça göre maç başına xG üretimini -0.11 değiştirdi (1.89 → 1.79).

Çaykur Rizespor5/5 xG farkı
-0.11 xG/maç
Çaykur Rizespor—
Gol Beklentisi (xG)
xG verisi mevcut değil
—Gençlerbirliği
Çaykur Rizespor—
Penaltısız Beklenti (npxG)
Bu metrik için veri bulunmuyor.
—Gençlerbirliği
Çaykur Rizespor—
Ceza Sahası İçi Şut
Bu metrik için veri bulunmuyor.
—Gençlerbirliği
Çaykur Rizespor—
Net Gol Pozisyonu
Bu metrik için veri bulunmuyor.
—Gençlerbirliği
Çaykur Rizespor—
Toplam Şut Hacmi
Bu metrik için veri bulunmuyor.
—Gençlerbirliği
Çaykur Rizespor—
Kaleyi Bulan Şut
Bu metrik için veri bulunmuyor.
—Gençlerbirliği
Çaykur Rizespor—
Tehlikeli Atak
Bu metrik için veri bulunmuyor.
—Gençlerbirliği
Çaykur Rizespor—
Topla Oynama Oranı
Bu metrik için veri bulunmuyor.
—Gençlerbirliği
Çaykur Rizespor

RİZ Yüzdelik Dilim & Parmak İzi

76Hücum xG73Şut Kalitesi78Şut Hacmi48Skor Bitiricilik22Puan Ritmi23Savunma Direnci
Çaykur Rizespor
Hücum xG (5v5 Değişim)Son 5: 1.79 xG · Önceki 5: 1.89 xG
-0.11
Hücum xG1.79 xG
Şut Kalitesi0.12 xG/Ş
Şut Hacmi14.4 Şut
Skor Bitiricilik1.20 Gol
Puan Ritmi2 Puan
Savunma Direnci2.06 xGA
Gençlerbirliği

GB Yüzdelik Dilim & Parmak İzi

58Hücum xG68Şut Kalitesi64Şut Hacmi24Skor Bitiricilik22Puan Ritmi22Savunma Direnci
Gençlerbirliği
Hücum xG (5v5 Değişim)Son 5: 1.36 xG · Önceki 5: 1.12 xG
+0.24
Hücum xG1.36 xG
Şut Kalitesi0.12 xG/Ş
Şut Hacmi11.8 Şut
Skor Bitiricilik0.60 Gol
Puan Ritmi1 Puan
Savunma Direnci2.43 xGA

Baş Başa 5 Maçlık Form Kıyaslaması

Çaykur Rizespor ile seçilen rakibin son 5 resmi lig maçındaki üretim ve savunma ortalamaları.

Rakip Kulüp
Çaykur Rizespor2 Puan
Son 5 Maç Puanı
1 PuanGençlerbirliği
Çaykur Rizespor1.79 xG
Maç Başı Beklenen Gol (xG)
1.36 xGGençlerbirliği
Çaykur Rizespor2.06 xGA
Maç Başı Kalesinde xG (xGA)
2.43 xGAGençlerbirliği
Çaykur Rizespor14.4 Şut
Maç Başı Toplam Şut
11.8 ŞutGençlerbirliği
Çaykur Rizespor1.20
Maç Başı Atılan Gol
0.60Gençlerbirliği
Çaykur Rizespor2.20
Maç Başı Yenilen Gol
2.20Gençlerbirliği
Kayıtlı Karşılaşmalar

4 Temel Maç Sorusu & Doğrulanmış Yanıtlar

4 / 4 Kanıtlı Yanıt
1İki takımın maç öncesi hücum ve savunma üretimi nasıl karşılaşıyor?
Maç Öncesi Pencere

Çaykur Rizespor son 5 tamamlanan lig maçında 2 puan (6 gol), Gençlerbirliği ise son 5 maçında 1 puan (3 gol) topladı.

RİZ Son 5 Puan: 2p (6A / 11Y)GB Son 5 Puan: 1p (3A / 11Y)
2Maçın gidişatını etkileyen kırmızı kart veya penaltı kırılması yaşandı mı?
11'e 11 Normal Akış

Maç henüz oynanmadığı için olay kronolojisi maç tamamlandığında eklenecektir.

Kırmızı Kart: 0Penaltı: 0Kayıtlı Gol: 0
3Bu maç, iki takımın son 5 maçlık eğilimiyle (5v5) aynı yönde mi?
Tam 5v5 Pencere

Çaykur Rizespor son 5 lig maçında 2 puan (önceki 5: 9p), Gençlerbirliği ise son 5 lig maçında 1 puan (önceki 5: 10p) topladı.

RİZ Son 5 vs Önceki 5: 2p vs 9pGB Son 5 vs Önceki 5: 1p vs 10pÖrneklem: 14 / 13 maç
4Bu raporda hangi veriler eksik ve veriye dayanarak hangi yorumlar yapılamaz?
Tam Veri Seti

Bu rapor TheSportsDB (v1 Premium) (TSDB-APIFootball-v3) verisiyle üretilmiştir. Teknik direktör niyeti, oyuncu yorgunluğu veya skor tahmini gibi nedensellik iddiaları kurmaz.

Veri Durumu: Yaklaşan maçSağlayıcı: TheSportsDB (v1 Premium)Sürüm: v1

Raporu Paylaş

Paylaşılan bağlantı kayıt duvarı olmadan açılır; kaynak, örneklem ve sınır bilgisini korur.

Stüdyo Şablonları
Sürüm v124.10.2026 01:30:00

Maç öncesi izleme noktaları oluşturuldu.